Popmundo Faresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Popmundo Faresi

Siteye oyundaki adınız ve soyadınızla üye olunuz. Üye olduktan 24 saat içinde hesabınız aktif olacaktır. Sitemizin msn adresini almak isteyenler: tugba-guzelce@popmundofaresi.yetkin-forum.com isteyen ekleyebilir. ~~T.Guzelce~~

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bundan Sonra Adın!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Suzi Kiraz
Admin
Admin
Suzi Kiraz

Kadın
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 20/08/08 Mesaj Sayısı : 787 Nerden : İzmir

Bundan Sonra Adın! Vide
MesajKonu: Bundan Sonra Adın!   Bundan Sonra Adın! EmptyPaz Şub. 01 2009, 00:51

Bundan Sonra Adın!
Severek aldığımız ev hayvanlarımız günümüzde artık bizim ev hayvanımız değil; tamamen içine ruhumuzun kaçtığı ve kullanılan birer parça olmuşlardır. Cümle kuramadığımız için midir; yoksa farklılık aradığımızdan mıdır bilinmez. Parkta veya herhangi bir mekanda görebileceğiniz o sevimli varlıkların yanına gidip; bir yandan sevip, diğer yandan 'Adı ne?' diye sormaya cesaret etmeyin.

Sahibinden alacağınız yanıtlar karşısında hayretler içine düşebilirsiniz. Tabii, ya da kesin ben yanlış duydum yahu; öyle değildir diyerek kendinizi avutabilirsinizde.

Bunun içeriğindeki amacı ve anlamını henüz çözebilmiş değilim. Bir insan neden kendisiyle hayatını paylaşan ihtiyar dostlarına isim yerine cümle koyar ki? Bunu örneklerle yazmaya kalksak tahmini üç, dört paragraf sadece isimlere; çok pardon, isim zannedilen cümlelere harcanır. Her şeyi bir kenara bıraktım; cümle koyulmuş, şekiller verilmiş. Peki neden saçma cümleler? Sevimli varlıklar gelip beni kokladıklarında, ben her defasında durup bir dakika düşünüyorum. Sahibinin kurması gereken cümleleri, hayatına ait bilgileri, onların evcil hayvanlarıyla paylaşıyoruz. Ne hoş ama!

Artık sıradan, basit bir eşyadan farkları kalmadı çoğumuzun sayesinde. Bu da doğal olarak beraberinde fazlalığı getirdi ve her yeni evcil hayvan sahibi vatandaş, giderek daha da çok alıp, hayatından kesitler sunabiliyor onların aracılığıyla. Aslında bunun hiçkimseye bir zararı veya kaybı yok; fakat neden yoldaşlarınız sizin söylemek isteyip de söyleyemediklerinizi bize söylesin ki?

Keşke dilleri olsa da kendi isimlerini kendileri koyabilseler. Tabii akıllarında kimbilir neler geçiriyorlardır... Belki de siz onların ihtiyaçlarını karşılarken; onlar bırak da öleyim diye haykırıyorlardır içlerinden. Ahah! Bu iyiydi yahu. Dışarıdan bakılınca sanki pet shop'lardan sevimli varlıkların herhangi birini alır almaz, aklınıza gelen ilk cümleyi koyuyormuşsunuz gibi duruyor. Ya da her türlü yaşadığınız hislerinizin ardından; 'Dur ben bir evcil hayvan alayım da, adını bununla ilgili bir şey koyayım' diyormuşsunuz gibi. Bir de öğüt verin; herkesi koklasın da tam olsun. Ben de neden alıp başını gidiyor bu hayvanlar diyordum. Belki de bu yüzdendir.

Hepsinden öteye; hayatlarında o varlıklara gerçekten değer veren, bir tane olsun, bana yoldaş, arkadaş olsun diyenler de var. Hayatlarındaki en önemli parçalarından herhangi birini, özel anlam taşıyan kelimelerle isim verenler de var. Onlar yanınıza gelip sizi kokladığında; gireceğiniz şok yerine, yüzünüzdeki tebessümle oluşan gülümsemeden her şey anlaşılıyor zaten. En azından sizi bırakıp gitmezler, sizi üzmezler. Onlara, arkadaşlarınıza gösterdiğiniz özeni bizzat aynı şekilde gösterin. Siz onlara değer verirseniz, onlar da sizi yarı yolda bırakmaz.

Bundan sonra adın; her bi'şey!

Yazar: Vitruvian

Yayın Editörü: Tony Bryan
https://popmundofaresi.yetkin-forum.com
Tayfun Gürağaç (VİP)
Site Moderatörü
Site Moderatörü
Tayfun Gürağaç (VİP)

Erkek
Yaş : 32 Kayıt tarihi : 13/10/08 Mesaj Sayısı : 641 Nerden : Ankara

Bundan Sonra Adın! Vide
MesajKonu: Geri: Bundan Sonra Adın!   Bundan Sonra Adın! EmptyPaz Şub. 01 2009, 13:38

Güzel bir yazı:)
Ebru Koçak
Admin
Admin
Ebru Koçak

Kadın
Yaş : 36 Kayıt tarihi : 03/09/08 Mesaj Sayısı : 1322 Nerden : uzaydan

Bundan Sonra Adın! Vide
MesajKonu: Geri: Bundan Sonra Adın!   Bundan Sonra Adın! EmptyPerş. Mart 26 2009, 20:51

Bundan Sonra Adın! 563141
Esma Dağlar
Admin
Admin
Esma Dağlar

Kadın
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 09/01/09 Mesaj Sayısı : 1245 Nerden : İstanbul

Bundan Sonra Adın! Vide
MesajKonu: Geri: Bundan Sonra Adın!   Bundan Sonra Adın! EmptyPaz Mart 29 2009, 15:32

Bundan Sonra Adın! 48304
Yelda Erbakan
Admin
Admin
Yelda Erbakan

Kadın
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 27/08/08 Mesaj Sayısı : 1615 Nerden : İstanbul

Bundan Sonra Adın! Vide
MesajKonu: Geri: Bundan Sonra Adın!   Bundan Sonra Adın! EmptySalı Mart 31 2009, 13:32

Bundan Sonra Adın! 563141
Esma Dağlar
Admin
Admin
Esma Dağlar

Kadın
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 09/01/09 Mesaj Sayısı : 1245 Nerden : İstanbul

Bundan Sonra Adın! Vide
MesajKonu: Geri: Bundan Sonra Adın!   Bundan Sonra Adın! EmptySalı Mart 31 2009, 21:07

eh işte (+)

Bundan Sonra Adın!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası